Grupa Badawcza Integracja Rozproszonych Źródeł Energii z Systemem Elektroenergetycznym

Skład grupy

Nowak Wiesław AGH

Nowak Wiesław

dr hab. inż. prof. AGH

Ukończył studia ma kierunku elektrotechnika AGH w roku 1988. Doktorat w roku 1995, habilitacja w roku 2006. Od roku 1987 do chwili obecnej prowadzi działalność badawczo-dydaktyczną na (obecnie) Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej. Od 2009 roku zatrudniony na stanowisku profesora nadzwyczajnego (obecnie profesora uczelni). Zainteresowania badacze dotyczą różnorodnych problemów współczesnej elektroenergetyki, w szczególności modelowania i analiz sieci oraz systemów elektroenergetycznych, a także integracji źródeł rozporoszonych z systemem dystrybucji energii elektrycznej. Autor i współautor ok. 180 publikacji naukowych, a także kilkudziesięciu prac badawczych zrealizowanych dla elektroenergetyki krajowej i zagranicznej. Członek organizacji międzynarodowej CIGRÉ (Conseil International des Grands Réseaux Électriques).

Tarko Rafał

Tarko Rafał

dr inż.

Ukończył studia ma kierunku elektrotechnika w Akademii Górniczo-Hutniczej w roku 2001. Doktorat uzyskał w roku 2007. Od roku 2001 do chwili obecnej prowadzi działalność badawczo-dydaktyczną na (obecnie) Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH. Od 2008 roku zatrudniony na stanowisku adiunkta. Zainteresowania badacze dotyczą różnorodnych problemów współczesnej elektroenergetyki, w szczególności modelowania i analiz sieci oraz systemów elektroenergetycznych, a także integracji źródeł rozporoszonych z systemem dystrybucji energii elektrycznej. Autor i współautor ok. 140 publikacji naukowych, a także kilkudziesięciu prac badawczych zrealizowanych dla elektroenergetyki krajowej i zagranicznej.

Moskwa-Szczepan

Moskwa Szczepan

dr inż.

Szczepan Moskwa uzyskał stopień magistra inżyniera (2000) oraz doktora inżyniera (2007) w dyscyplinie elektrotechnika na Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Obecnie jest pracownikiem badawczo-dydaktycznym na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH.
Jego działalność naukowa koncentruje się na zagadnieniach związanych z niezawodnością zasilania energią elektryczną oraz generacją rozproszoną, ze szczególnym uwzględnieniem odnawialnych źródeł energii w kontekście zarządzania energią i poprawy efektywności energetycznej. Ponadto zajmuje się problematyką bezpieczeństwa funkcjonalnego w systemach samochodowych.
Jest autorem licznych publikacji naukowych oraz recenzentem w renomowanych czasopismach naukowych. Brał udział w realizacji wielu projektów badawczych i wdrożeniowych. Posiada bogate doświadczenie w sektorze przemysłowym i projektowym, a także we współpracy międzynarodowej.
Pełni funkcję promotora pomocniczego w przewodach doktorskich oraz opiekuna ponad 100 prac dyplomowych. Jest członkiem Stowarzyszenia Elektryków Polskich, Polskiego Towarzystwa Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej oraz Polskiej Komisji Akredytacyjnej.
Za swoją działalność odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Odznaczeniem „Honoris Gratia” Prezydenta Miasta Krakowa, Srebrną i Złotą Odznaką Honorową SEP, Srebrną Odznaką Honorową NOT, Medalem im. St. Bieleńskiego SEP.

Mariusz Benesz

Benesz Mariusz

dr inż.

Studia magisterskie na kierunku elektrotechnika, specjalność elektroenergetyka, ukończył na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki Elektroniki AGH w Krakowie (2006). Od 2008 roku pracuje w Katedrze Elektrotechniki i Elektroenergetyki AGH w Krakowie, obecnie zatrudniony na stanowisku adiunkta. Jako pracownik naukowo-badawczy zajmuje się szeroko rozumianą problematyką narażeń eksploatacyjnych w układach elektroenergetycznych, problematyką alternatywnych źródeł energii czy też problematyką stabilności i równowagi systemu elektroenergetycznego. Zdobyte doświadczenie w podjętej problematyce naukowo-badawczej zostało wykorzystane przy napisaniu m.in. rozprawy doktorskiej (uzyskał tytuł doktora nauk technicznych w dyscyplinie elektrotechnika na AGH w Krakowie w 2014 r.) jak i kilkudziesięciu publikacji naukowych. Członek Stowarzyszenia Elektryków Polskich oraz Polskiego Komitetu Wielkich Sieci Elektrycznych (CIGRE Polska).

avatar

Kmak Jarosław

dr inż.


Scroll to Top